Po úspešnej prezentácii bežcov Atletického klubu Tlmače (ďalej AK Tlmače) na Medzinárodnom mara-tóne mieru v Košiciach sa títo po dvoch týždňoch oddychu postavili na štart hneď niekoľkých bežeckých podujatí. 20.10.2018 to bol 23. ročník Zelenyákovej 13-ky v Hronovciach, kde medzi 94 bežcami ( z toho bolo 32 žien) boli štyria bežci z Tlmáč. Medzi ženami do 40 rokov si 2. miesto vybojovala Daniela Havranová, rovnaké 2. miesto v kategórii mužov nad 40 rokov Miroslav Bátovský. V tejto kategórii na 7. mieste skončil Slavomír Hajdučík ml. a v kategórii mužov nad 60 rokov Slavomír Hajdučík st. na 9. mieste. V ten istý deň sa v Majcichove uskutočnil 7. ročník Majcichovského maratónu a polmaratónu, v rámci ktorého bola aj disciplína behu na 10 km. Na polmaratóne sa Ľubomír Čačaný umiestnil na 8. mieste s časom 1:49:32. Zároveň sa v Bratislave zapísal už 43. ročník Behu Devínskou Kobylou. Zúčastnilo sa ho 413 pretekárov ( z toho 153 žien). V kategórii Amazonky (ženy 19 rokov a viac) si 3. miesto vybojovala Katarína Bátovská. Katka hneď v nasledujúci deň absolvovala v Bratislave aj Dračí kros, kde sa umiestnila medzi ženami celkovo na 10. mieste.