Viacerí bežci AK Tlmače dosahujú výborné výsledky nielen v klasických bežeckých disciplínach. Dňa 4. 9. 2021 sa v susednom Rakúsku konal 34. ročník Austria triatlon Pradensdorf, ktorý už po druhýkrát úspešne absolvovala bežkyňa AK Tlmače Daniela Havranová. V tomto ročníku sa dokonca vo svojej kategórii umiestnila na 2. mieste Half Ironman – jej výsledný čas 5 hodín 15 min. 24 sek.

Počas víkendu 17. – 19. 9. 2021sa uskutočnili dve mimoriadne športové akcie.

Bol to Štefánik trail (obsahoval viac disciplín), ale tú najnáročnejšiu – beh na 140 km – si vybral člen AK Tlmače Martin Dudášik, ktorý túto trať zvládol  s Mirom Tiralom z Hronských Kľačian.

Ako sami povedali, na tejto dlhej trati zažili všetko – zimu, teplo, dážď, hmlu, slnko, takmer spln mesiaca, totálnu tmu v hustom lese.

Siahli na dno svojich síl, ale ako povedal Martin – „Bolesť pominie, hrdosť zostane“,

Miroslav Straňovský

Obrovskú silu, bojovnosť  a pevnú vôľu ukázal ďalší člen AK Tlmače Miroslav Straňovský v Klagenfurte, Ironman 2021. Na štart tejto najnáročnejšej disciplíny (3,8 km plávanie, 180 km bicykel a v závere 42 195 m beh) sa postavilo 1500 triatlonistov, cieľ napokon dosiahlo 1034.

Bola to prvá skúsenosť Miroslava, každú jednu disciplínu a hlavne maratón, zvládol nad očakávanie.

Všetkým gratulujeme za tieto nevšedné úspechy.