Rajecký maratón a polmaratón

Na štart 35. ročníka sa postavilo 209 maratóncov, z toho 21 žien. Výborne ho zvládli dve bežkyne z Tlmáč, Miška Kúdeľová (11. Miesto – čas 3:58:32) a Eva Seidlová (15. Miesto – čas 4:09:30, v poradí jej 410 maratón). Na polovičnej trati – medzi 470 mužmi a 100 ženami – bolo podstatne viac bežcov z Tlmáč. V celkovom poradí medzi že-nami na 12. mieste skončila Katarína Bátovská (1:47:42), na 39. mieste Sylvia Havranová (1:54:50) a na 57. mieste Iveta Kamenská (1:58:54). V celkovom poradí medzi mužmi skončil na 55. mieste Viliam Nagy, ako prvý muž v kategórii nad 60 rokov dosiahol čas 1:31:26. Na 86. mieste skončil Miroslav Bátovský (1:36:31), na 127. mieste Roman Skoupý (1:40:33), 201. priečka sa ušla Slavomírovi Hajdučíkovi ml. (1:46:12), 231. priečka Františkovi Kľúčiarovi (1:49:25), 262. miesto si vybojoval Andrej Salaj (1:51:29), 270. miesto Ľubomír Čačaný (1:52:30) a 406. miesto Slavomír Hajdučík st. (2:15:58).

Medzinárodný maratón mieru Košice

Na jubilejnom 95. ročníku nechýbali ani bežci z Tlmáč . Bolo pre tlmačských bežcov cťou, že ako vodič s garantovaným časom na 4 hod. sa predstavil Miroslav Bátovský. A kto sa mu „zveril“ do rúk, neoľutoval, do cieľa dobehol v čase 3:59:30. Svoj prvý maratón v bežeckej kariére si naplánoval František Kľúčiar – absolvoval ho vo výbornom čase 4:10:08, i keď ako sám tvrdil, doplatil za nováčikovskú daň, neskúsenosť a veľmi teplé počasie. Ďalší maratónci Mirka Bátovská (4:05:25), Slavomír Hajdučík ml. (3:57:00) a Eva Seidlová (4:30:30 – 1. miesto v kategórii na 70 r.) zvládli maratón v čase, zodpovedajúcom ich momentálnej trénovanosti, stavu a podmienkam na trati. Hrdí sme veľmi na našu spolu-bežkyňu Danielku Havranovú, ktorá na polovičnej trati v rámci Majstrovstiev Ministerstva vnútra Policajného zboru získala 2. miesto časom 1:34:18. Výborný čas dosiahla Katka Bátovská – 1:31:29. Svoj prvý polmaratón absolvovala Lucia Bôriková v čase 2:01:00. Z mužov na tejto trati najlepší výsledok dosiahol Milan Švec, ktorý svojim časom 1:17:35 skončil celkovo na 11. mieste, medzi slovenskými bežcami na 9. mieste. Janko Moravčík dosiahol čas 1:39:20, Peter Salaj 1:34:18 a Ivo Došek výborných 1:27:09.

Od Tatier k Dunaju

Tak ako v predošlé roky, aj ten-to rok prakticky od decembra 2017 bola zahájená príprava bežcov AK Tlmače na štafetový beh od Tatier k Dunaju. Bežci sa dohodli, že tento rok budú bojovať v kategórii MIX, čo znamenalo 9 – 12 členné družstvo. Našich bežcov bolo 12 – 6 mužov a 6 žien. Dĺžka úsekov bola 7 až 12 km, to znamená pri 12 členoch každý absolvoval 3 úseky s odstupom 8 – 10 hodín, spolu teda cca 30 km počas dvoch dní. Kapitánom družstva AK Tlmače bol Miroslav Bátovský, čo v tomto – Tri najväčšie podujatia tlmačských bežcov v roku 2018 -prípade nie je, resp. nebola ľahká funkcia. K dispozícii mali dve autá, ktorých vodičmi boli primátor mesta Miroslav Kupči a Peter Salaj. Mužskú časť štafety tvorili okrem kapitána – Milan Švec, Slavomír Hajdučík ml., Andrej Salaj, František Kľúčiar a Ján Moravčík, ženskú – Sylvia Havranová, Daniela Havranová, Katka Bátovská, Mirka Moravčíková, Petronela Havranová a Lucia Bôriková. Štartovalo sa 18. augusta v Jasnej, cieľ bol v Bratislave. Celá trať merala 345 km. Naše družstvo AK Tlmače skončilo na vynikajúcom 4. mieste družstiev MIX. V cieli v Bratislave im namerali čas 27:59:41, celkovo skončili na 24. mieste. Celkom bolo registrovaných 216 tímov.