V sobotu 8.8. 2020 sa po veľkých prípravách  vyplývajúcich z obmedzení,  podmienok a odporúčaní Úradu  verejného zdravotníctva, uskutočnil 37. ročník Rajeckého maratónu. Účasť bola limitovaná 1000-kou  pretekárov. Na štart sa postavilo v tento horúci deň /v cieli bolo zaznamenaných 32 stupňov/ 809 dospelých pretekárov, z toho 634 mužov a 175 žien. Zvyšok boli korčuliari. Jednou z podmienok bolo, stáť na štarte v koridoroch v rúškach, počas behu sa mohli zložiť, po dobehnutí do cieľa znovu nasadiť.

Celé podujatie odštartovala olympijská šampiónka Anastasia Kuzminová.

Na podujatí nechýbali ani členovia AK Tlmače.

Polmaratónsku trať vynikajúco zvládla Katka Bátovská, ktorá v kategórii žien do 39 rokov s časom 1:28:55 obsadila 3. miesto.

Výborný Viliam Nagy v kategórii mužov nad 60 rokov  získal prvenstvo, jeho čas bol 1:31:40, veľmi dobré výkony podali Ivo Došek – 1:28:55 a František Kľúčiar – 1:52:26.

Maratónsku trať si „vychutnali“ Miroslav Bátovský – 3:37:30 a Eva Seidlová – 4:56:52.

Celé toto podujatie boli zároveň aj Majstrovstá veteránov v polmaratóne a v maratóne. Súťažilo sa podľa pravidiel WAWA v jednej vekovej kategórii a to rovnako u mužov aj žien od 35 rokov + , výsledný čas sa prepočítaval potom vekovým koeficientom.

Titul Majstra Slovenska v polmaratóne a zlatú medailu  získal Viliam Nagy, 3. miesto v maratóne a bronzovú medailu získala Eva Seidlová.

Viliam Nagy (druhý zľava) – zlatý – v Rajci na polmaratóne na vyhlásení výsledkov

Každý bežec po prebehnutí cieľom dostal originálnu, drevenú a vtipnú medailu. Sú na nej znázornené chlpaté guličky, čiže koronavírusy ale aj bežec v rúšku, pekná pripomienka týchto ťažkých časov.