Tak, ako každý rok cestovala malá výprava bežcov z AK Tlmače do Košíc.

Za zvláštnych opatrení (na ktoré si už pomaly bežecká komunita nútene zvyká),

konala sa samotná  registrácia, nástup na štart maratónu i polmaratónu. Znamenalo to – hlavne, čo sa štartu týka – niekoľko farebne rozlíšených koridorov a štartovanie vo vlnách, čo trvalo viac než 1 hod. 30 min. Organizátori tohto najstaršieho maratónu v Európe siahli na dno svojich koordinačných i finančných síl. A bežci? Boli trpezliví, aj nespokojní, s mnohými kamarátmi sa uvideli letmo na trati, alebo vôbec.

Maratónsku trať 42 195  m úspešne absolvovali traja bežci z AK Tlmače, Miroslav Bátovský (ktorý robil aj vodiča) s časom 3:45:00, Mirka Moravčíková zabehla vynikajúci čas 3:33:33.

Eva Seidlová

Eva Seidlová bola deň pred pretekmi slávnostne prijímaná do siene slávy – Diamantového klubu MMM. Sem prijímajú tých, ktorí sa úspešne zúčastnili MMM 25-krát. Pre Evu to bol jej 27. maratón ( celkovo 475) a jej čas  4:30:50 znamenal prvé miesto v kategórii žien nad 70 rokov.

Polovičnú trať výborne zvládli medzi 1625 mužmi Ján Moravčík, František Kľúčiar, Ivo Došek, no hlavne fantastický výkon Katky Došek – Bátovskej 1:22:05 (jej osobný rekord) – znamenal v absolútnom poradí 655 žien  druhé miesto.

Maratóncov bolo len 609 – o to cennejší je výkon Petra Rýdzeho – 3:48:14.

Ďalší Levičan Peter Pavúk, zvládol polmaratónsku trať.

Katka si o týždeň utvorila ďalší osobný rekord a to na 10 km  – DM ženský beh 2021, keď zvíťazila, jej čas 00:36:36.

Gratulujeme a tešíme sa na to, s čím nás prekvapí najbližšie.