Len týždeň po príchode z MS v talianskom Asiagu, odštartovala 17. apríla hokejová rozhodkyňa bežeckú sezónu 16-kilometrovým pretekom, crossom z Rače na Kamzík, kde obsadila 3. miesto. Brázdila preteky víkend čo víkend s túžbou naplno si užívať každé bežecké podujatie, ktorých bolo dovedna devätnásť, z toho štrnásťkrát získala pódiové umiestnenie. Do svojho bežeckého repertoáru pridala ďalšie, nové, behy do vrchu, z ktorých si cení absolútne víťazstvo v ženskej kategórii z Fačkova na Kľak. Zaujímavým pretekom bol beh do schodov, kedy zdolala dvadsaťdva poschodí budovy Europa Business Center v Banskej Bystrici najrýchlejšie zo všetkých zúčastnených žien a vybehala tak pre Svetielko nádeje (centrum pomoci detskej onkológie) prvé miesto. Vyvrcholením bežeckej sezóny bol pre Kúdeľovú opäť Rajecký maratón, na ktorom si zlepšila čas o osemnásť minút (3:51:11). S tímovými kolegami z bežeckého klubu AK Tlmače zažila zaujímavé zážitky počas štafetového behu „Od Tatier k Dunaju“. Novou skúsenosťou bola pre Tlmačanku úloha vodičky na Banskobystrickom maratóne, kedy udávala bežcom tempo, ktorí mali víziu prísť do cieľa za čas 2:06:30. V júni si odskočila na dva dni na ľad, kedy rozhodovala v Námestove Altis Media Cup, turnaj verejných a súkromných televízií, slovenských hokejových reprezentantiek, či známej MUFUZY. Turnaj okorenilo niekoľko hokejistov zvučných mien. Počas rozbehnutej, už sedemnástej hokejovej sezóny, rozhodovala prípravný zápas hokejistiek slovenskej repre U18 s Francúzskami. Niekoľko týždňov na to sa v Prievidzi uskutočnil 3-dňový turnaj hráčok rovnakej kategórie, kde mala Kúdeľová na starosti Rakúšanky so Švajčiarkami, Talianky s Rakúšankami a Švajčiarky s Taliankami. Čiarová rozhodkyňa v týchto dňoch pocestuje do Francúzska, kde bude rozhodovať predolympijskú kvalifikáciu žien skupiny E. Na záver sezóny poletí do amerického mesta Plymouth, kde si zapíska elitné majstrovstvá sveta žien.