Ani bežci to za posledný rok nemali jednoduché. Možnosti trénovania boli dosť obmedzené a čo bolo najhoršie, niekoľkí sa ochoreniu Corony nevyhli. S príchodom jarných mesiacov sa situácia začala trochu zlepšovať.

24. 4. 2021 sa konali Majstrovstvá SR a ČR na 10 km na dráhe v Senici. Za AK Tlmače štartovala Katarína Došek a skončila na vynikajúcom 4. mieste s časom 39:20. Ivan Došek sa medzi mužmi umiestnil na 14. mieste, jeho čas 38:17.

prvú májovú sobotu sa ako každý rok, tak aj teraz sa mal uskutočniť už 38. ročník Tlmačského polmaratónu. Kvôli pretrvávajúcej zlej pandemickej situácii sa celé podujatie preložilo na  na sobotu  28. 8. 2021. Ale aspoň symbolicky si ho na 1. 5.  spoločne odbehli Eva SeidlováMiroslav Bátovský.

V ten istý deň  sa konal pri Rajci 11. ročník Borošovec – kros duatlon, kde AK Tlmače znova úspešne reprezentovali Katarína a Ivo Došek.

O týždeň neskoršie, 8. 5. sa v Žiline  zúčastnila na maratóne Vodné Dielo Eva Seidlová, jej čas 4:18:19.

V sobotu 5. 6. sa v Banskej Bystrici uskutočnil 10. ročník Banskobystrického maratónu. Podujatia sa zúčastnilo 1044 prihlásených, z toho 765 mužov a 279 žien. Boli to polmaratónci, maratónci, bežci na 3,4 km, štafety na polmaratón, online polmaratón.

Z Tlmáč  polmaratónsku trať výborne zvládol Erich Hojčus, jeho čas 1:54:48. Maratón, 42 195 km dlhú trať úspešne absolvovala Eva Seidlová, ktorá sa v kategórii žien nad 60 rokov umiestnila na 1. mieste, jej čas 4:20:25.

V silne obsadenej  kategórii mužov nad 50 rokov zabojoval Miroslav Bátovský, jeho čas 3:37:16.