Po minuloročnom rozhodnutí (keď sa podujatie nemohlo uskutočniť pre pandémiu v riadnom termíne) a organizátori zvolili virtuálnu formu podujatia kvôli zachovaniu kontinuity ročníkov, 38. ročník sa znova zo známych príčin nemohol uskutočniť vo svojom pravidelnom termíne, t.j., v prvú májovú sobotu.

Znovu došlo k zmene, avšak už len v termíne konania, ktorý bol preložený na sobotu 28. 8. 2021.

Celé podujatie sa nieslo v duchu dvoch hlavných disciplín – polmaratón a 10 km – a „skúšobnej“ tretej  (handbikeri). Samozrejme okrem stálych detských kategórii.

O trať dlhú 21,1 km prejavilo záujem 69 bežcov.

Vo fantastickom čase, znamenajúcom traťový rekord, zvíťazil Miroslav Ilavský  – 1:11:14 – (Jogginklub Dubnica nad Váhom), ktorý zvíťazil s prehľadom a  takmer 3-minútovým náskokom pred Marekom Lenčéšom  – 1:14:10 z ŠKP Bratislava a Matejom Krajíčkom – 1:20:22 – z Púchova.

V kategórii mužov nad 40 rokov sa na 1. mieste umiestnil Tomáš Ďurta -1:21:31 – (Tri), 2. miesto patrilo Mariánovi Pavúkovi – 1:24:55 – (SPIDER TEAM LEVICE) a 3. miesto získal Martin Michálek – 1:28:26 (Klinika Felikana).

V kategórii muži nad 50 rokov si 1. miesto vybojoval bývalý bežec z Tlmáč (teraz BK Duslo Šaľa) Milan Furár – 1:29:17, 2. priečku obsadil Miroslav Bátovský AK Tlmače – 1:34:46 a tretí skončil Robert Kopčík z Trnavy – 1:35:13.

mužov nad 60 rokov si prvenstvo vybojoval Milan Valočka, Uni-Y_Be-C Zvolen – 1:29:27, na 2. mieste skončil Stanislav Ďuriga Trenčín – 1:33:28, na 3 mieste dobehol Ľubomír Baksa Levice – 1:37:26.

Muži nad 70 rokov dobehli v poradí na prvých troch miestach nasledovne :

Marian Cyprián – 1:55:00, MAC Dubnica n. Váhom,  Rudolf Petrikovič – 1:56:50 – z Tbk Topoľčany a Ján Kišš -2:02:48 Žochár Topoľčany.

V tomto ročníku organizátori zaznamenali podstatný pokles účasti žien na polmaratóne, o to však boli kvalitatívne vyššie ich výkony. Medzi  tých 8 žien sa celkovo presadila Iveta Furáková z Banskej Bystrice, jej dosiahnutý čas 1:25:17 znamenal aj medzi mužmi celkovo 8. miesto. Na 2. priečke sa umiestnila reprezentantka z Maďarska Anna SZEKERES, jej čas 1:26:57, 3. priečku obsadila najlepšia bežkyňa AK Tlmače Katarína Došek s časom 1:28:40  a na 4. mieste v absolútnom poradí skončila ďalšia členka AK Tlmače Mirka Moravčíková – 1:41:05.

Na 10 km bolo prihlásených 48 bežcov, z toho 11 žien. Absolútnym víťazom sa stal Matej Páleník z BK Pyxida Čierne Kľačany (00:35:28) pred Ivom Došekom z AK Tlmače (00:38:29) a Jánom Zvarom (00:38:57) SVETIELKO NÁDEJE .

Medzi ženami si prvenstvo vybojovala Radka Roháčová (00:40:17) z Lučatína pred Natáliou Belovičovou (00:41:05) Kovalčuk team a Annou Maďarovou (00:51:08) Sečovská Polianka.

Na trati sme mohli vidieť ešte aj ďalších bežcov AK Tlmače, na polmaratóne to boli Peter Salaj, Ján Moravčík, František Kľúčiar a na 10 km Slavomír Hajdučík ml. a Sylvia Havranová.

Na záver by bolo vhodné sa poďakovať za kvalitný výkon neúnavného moderátora celého podujatia Gabriela Kováča z Levíc.

1.Soňa Macejáková03:09:1703:09:13

Výsledky detských katogórii nájdete tu: Tlmacsky-polmaraton-2021-vysledky-deti.pdf

Už o týždeň neskôr sa konal  v Bratislave XVI. ročník ČSOB maratónu a polmaratónu.

V disciplíne maratón, kde bolo prihlásených 322  maratóncov, z AK Tlmače robil vodiča na 4 hodiny Miroslav Bátovský – 4:02:14 a 27. miesto z 57 mužov nad 50 rokov. Eva Seidlová v kategórii žien nad 60 rokov zvíťazila s časom 4.39.35.

V polmaratónskej disciplíne to boli oficiálne majstrovstvá Slovenskej republiky. Suverénne zvíťazil nateraz náš najlepší vytrvalec Tibor Sahajda. Čo však mimoriadne potešilo, bolo tretie miesto Kataríny Došek z AK Tlmače, ktorá si ho vybojovala po vynikajúcom záverečnom finiši a osobnom rekorde 1:24:02.

Z AK Tlmače sa medzi ženami na 28. mieste umiestnila Mirka Moravčíková – 1:42:46 (z 305 prihlásených žien), Ján Moravčík – 1:45:05 ( z 918 prihlásených mužov) a Viliam Nagy, ktorý si vybojoval v kategórii mužov nad 60 rokov  veľmi pekné 2. miesto.

Všetkým gratulujeme, lebo v takom teplom počasí, aké vládlo v tento deň, to nemal nikto jednoduché.